Komputer z Windowa nie chce się wyłączyć całkowicie?

Mój komputer (Asus R700VM) po aktualizacji Windows w wersji 8 do 8.1 przestał się całkowicie wyłączać. Po wybraniu opcji zasilanie > zamknij, rozpoczynało się zamykanie systemu, procedura kończyła się, ale wentylator nadal się kręcił, podświetlony był również ekran, diody i przycisk sygnalizujący włączenie komputera. Mimo tego, że bardzo rzadko wyłączam komputer to denerwował mnie ten stan, bo po zamknięciu systemu musiałem manualnie wyłączyć komputer. Długo szukałem rozwiązania w Internecie, niestety nic nie znalazłem.

Rozwiązanie problemu

Pewnego dnia odkryłem, że system sygnalizuje brak sterowników do Zewnętrznego Urządzenia Bluetooth. Żadne sterowniki, ze strony producenta ani Internetu nie działały, więc wyłączyłem to urządzenie. Od tego czasu komputer wyłącza się bez problemu.

Jak wyłączyć urządzenie w Windows?

Zobacz jak wyłączyć urządzenia w Windows
Zobacz jak wyłączyć urządzenia w Windows

Przejdź do panelu sterowania, następnie do zakładki System i zabezpieczenia > System > Menedżer urządzeń lub skorzystaj z wyszukiwarki systemowej. Na ekranie pojawiło się okno menedżera z wszystkimi dostępnymi w systemie urządzeniami. Odszukaj wszystkie urządzenia, których ikona zawiera znak zapytania i zainstaluj dla nich sterowniki lub wyłącz je klikając na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję wyłącz. Twoje problemy powinny ustąpić.

Rozwiązanie powinno również zadziałać w Microsoft Windows Vista/7/8. Jeśli mój sposób nie zadziałał, odezwij się do mnie, postaram się pomóc.