Wget i CURL powoduje błąd 404

Pisząc artykuł o harmonogramie zadań w WordPress napotkałem mały błąd, który na kilkanaście dobrych minut odciągnął mnie od pisania. Mianowicie wpisując w temacie, tekście tag lub kategorii słowo WGET lub CURL przy próbie zapisu szkicu lub strony pojawia się strona z błędem 404. Podejrzewam, że znajdzie się kilka inny słów, przez które może pojawiać się błąd.
Problem powoduje nadgorliwy mod_secrurity serwera, który blokuje treść przesyłaną za pomocą POST. Kłopotu możemy pozbyć się wykorzystując jedno z dwóch rozwiązań opisanych poniżej.

Rozwiązanie 1

Jest bardzo proste, polega na podzieleniu wyrazów za pomocą htmlowego znacznika . Wystarczy przejść do trybu pisania w HTML i odpowiednim miejscu napisać słowo w następujący sposób:
W<span>GET</span> C<span>URL</span>Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości dodania tagu i kategorii o nazwie WGET lub CURL. Jeśli dodanie takiego tagu o takiej nazwie jest to koniecznie, należy skorzystać z poniższego sposobu.

Rozwiązanie 2

Ta metoda wymaga dostępu do pliku .htaccess. Nie polecam jej stosowania, gdy nie mamy zaufania dla osób, które są współautorami strony. Jeśli nie mamy obaw, w pliku .htaccess dodajemy kod:
<IfModule mod_security.c> SecFilterEngine Off SecFilterScanPOST Off </IfModule>
Uwaga! Zastosowanie tego rozwiązania wpływa na bezpieczeństwo serwera i strony. Dlatego wielu dostawców hostingu nie pozwala na zastosowanie tej opcji.
Problem z zapisaniem treści zawierającej WGET i CURL może pojawić się nie tylko w WordPress, ponieważ jest to wina serwera a nie CMS. W przypadku innych systemów zarządzania treścią powyższe rozwiązania również powinny pomóc.

Artur Omazda na google plus Wget i CURL powoduje błąd 404

Spotkałeś się z wyświetleniem strony z błędem 404 przy zapisywaniu wpisu lub strony w Wordpress lub innych systemach zarządzania treścią? Z treści tego wpisu dowiesz się jak pozbyć się tego błędu.