GuideGuide Photoshop Plugin

Screenshot panelu GuideGuide
Screenshot panelu GuideGuide

Siłą Photoshopa są nie tylko wbudowane funkcje, ale i możliwość dodawania pluginów. Co prawda nie jestem ich zwolennikiem, ale niektóre potrafią naprawdę przyśpieszyć pracę i ułatwić życie. Jednym z takich pluginów jest GuideGuide, stworzony przez Camerona McEfee. Jego zadaniem jest zautomatyzowane tworzenie linii pomocniczych (ang. Guidelines). Plugin niezbędny dla designerów, tworzenie kolumn, wierszy, siatek, linii środka to kilka kliknięć. Guides’y można kreować względem strony i zaznaczenia. Odkąd zainstalowałem ten darmowy plugin nie wyobrażam sobie pracy bez niego.
GuideGuide jest dostępny do pobrania pod tym linkiem. Działa w Photoshopie CS4, CS5 oraz CS5.1 wersji 32 i 64 bitowej. Instalacja jest prosta wystarczy rozpakować wtyczkę, wrzucić ją do folderu z pluginami, zrestartować PS i cieszyć się szybko tworzonymi liniami pomocniczymi.

Screenshot pomocniczych utworzonych za pomocą GuideGuie
Zrzut ekranu linii pomocniczych utworzonych za pomocą GuideGuie
Artur Omazda na google plus GuideGuide Photoshop Plugin

Siłą Photoshopa są nie tylko wbudowane funkcje, ale i możliwość dodawania pluginów. Co prawda nie jestem ich zwolennikiem, ale niektóre potrafią naprawdę przyśpieszyć pracę i ułatwić życie. Jednym z takich pluginów jest GuideGuide, stworzony przez Camerona McEfee. Jego zadaniem jest […]